نماهنگ ویژه سایت رهبر انقلاب
رادیو اینترنتی
یامجیر

خانواده متعالی

علامه علیرضا پناهیان
0 فایل صوتی 389
دانلود به صورت یکجا

درباره خانواده متعالی

خانواده در فرهنگ اسلامی و اساساً هر جامعه‌ای اهمیت بسیار زیادی دارد. خانواده محل تربیت و رشد انسان‌هاست، چه والدین و چه فرزندان. اما چرا میزان نارضایتی‌ها در خانواده‌های ما این قدر بالاست؟ چرا اثرات طبیعی ازدواج کمتر دیده و لمس می‌شود؟

یکی از علت‌های مهم اینکه خانواده‌ها کمتر از آنچه انتظار می‌رود، باعث رشد و تعالی انسان‌ها در زمینه مادی و معنوی می‌شوند، نگاه غلطی است که در فکر و فرهنگ ما نسبت به خانواده و روابط خانوادگی رسوخ یافته و تغییر آن‌ها ضروری است. امروزه اکثر افراد انتظار دارند خانواده به آن‌ها آرامش بدهد و در خدمت آن‌ها باشد. آیا چنین تصوراتی درست است؟

تفاوت نگاه اسلام و غرب به روابط زن و مرد و تفاوت‌های آن‌ها در چیست؟ آیا اساساً بین زن و مرد تفاوتی وجود دارد؟ اگر تفاوتی هست، چه تأثیری بر جایگاه و وظایف آن دو به عنوان زن و شوهر در خانواده می‌گذارد؟

خانواده نه فقط متعادل و آرام، بلکه باید متعالی و رشددهنده باشد. راه رسیدن به چنین خانواده‌ای آسان است، اگر افراد خانواده به یک توصیه اساسی عمل کنند و باب سعادت را با «کلید طلایی» در روابط زناشویی باز نمایند.‌‌ بساری از مشکلات جایشان را به شادی‌ و آرامش خواهند داد.

توجه و دقت در این مجموعه به تمام کسانی که به دنبال راه حلی برای مشکلات زندگی مشترک‌شان می‌گردند توصیه می‌گردد.

نظرات

0